Artistid/Programm

Etnosfäär ja Eesti Noorte Segakoor

Etnosfääri moodustavad kolm erineva taustaga muusikut, kelle loomingus põimuvad ürgne ja kaasaegne. Akustilisi ja elektroonilisi helisid kombineerides luuakse värvikaid muusikalisi jutustusi. See sfäärides rändav muusika on täis hellust, krutskeid ja väge.

Etnosfäär on pea kaheaastase tegevuse jooksul silma paistnud oma innovatiivsuse ja senikuulmatute muusikaliste ideede poolest. Sel aastal loovad nad midagi ainukordset XXVI Viljandi Pärimusmuusika Festivali “Sajaga!” jaoks. Kuna festivali teema peegeldab noort ja pulbitsevat energiat, siis sel puhul astub koos Etnosfääriga lavale ka Eesti Noorte Segakoor. Koos kõige väljendusrikkama heliga - inimhäälega - leitakse sünergia, tekivad omailmelised helimaastikud ja kordumatu muusikaline maal. Ühtekokku sulatatakse eredalt kiirgav energia, millest sünnib midagi maagilist ja ürgvõimast.

Märtsis 2018 avaldas Etnosfäär oma debüütalbumi “A mis tuu om?”. Albumil kõlavad lood tulevad koos Eesti Noorte Segakooriga esitusele ka Viljandi Pärimusmuusika Festivalil. Albumi nimi tuleneb bändi helikeele ja instrumentide koosluse unikaalsusest nii folgimaastikul kui ka bändimaailmas üldiselt. Keskne instrument ansamblis on klahvpill, mis pärimusseadetes on pigem ebatavaline. Samas ei kasuta Etnosfäär ei kitarri ega basskitarri, mis on omased klassikalisele bändikooslusele. Niisiis, a mis tuu om? Tule kontserdile ja saa teada!

Kathi Koch - laul, klahvpill, torupill, vilepill
Kaarel Kuusk - klahvpillid, live-elektroonika, laul
Karl-Markus Kohv - trummid, perkussioon, laul

www.etnosfaar.ee