Artistid/Programm

Maarja Nuut & HH

Maarja Nuut & HH on enigmaatiline, varjude ja valguse vahel liikuv muusikaline duo Eestist, kes ühendab oma muusikas mineviku ja tuleviku, pärandi ja sünteesi, läinud aegade kummalise intuitiivse maailmataju ja meid ees ootava tehnoloogilise Hea Uue Ilma.

Maarja Nuut otsib oma instrumentide - viiuli, looperi ja vokaalsete helide - abil hetke, mil tuleb lahti lasta selgesti kulgevast jutustusest ja anda end tema hoolde ja lasta end edasi juhatada mitte teadmise, vaid tunnetamise abil. HH on abstraktne elektroonik, kes pakub kaasaegse ja tundmatusse tulevikku ulatuva heliraamistiku Nuudi meloodiatele. Tema muusika struktuur võib pakkuda algul kindlustunnet, kuid sügaval HH helimaastike sees luuravad hoopis salapärasemad vaimud, kellest on pärast väga raske vabaneda.

Maarja Nuut & HH muusika ei suru end peale ega sunni end kuulama. Ta kutsub dialoogile, aga mitte otse kõnetades, vaid eest põgenedes ja enda järel meelitades. Helidest pillatud rada mööda eksib kuulaja järjest sügavamale müstilisse muusikalisse labürinti, kust on tagasiteed leida väga keeruline. Ja igaveseks sinna jäämine võib ühel hetkel tunduda veelgi parem idee.

Maarja Nuut - laul, viiul, süntesaatorid, looper
Hendrik Kaljujärv - live elektroonika

www.maarjanuut.com