Artistid/Programm

Lõõtsavägilased

Ansambel Lõõtsavägilased on loodud 2013. aasta detsembrikuus ning ansamblisse kuuluvad kolm noort lõõtsameest Andres Eelmaa (18), Rasmus Kadaja (17),Tobias Tae (14) ja ansambli juhendaja Margus Põldsepp. Kõik poisid omandavad muusikalisi oskusi Karksi-Nuia Muusikakoolis.
Lõõtsavägilased mängivad põhiliselt rahva- ja pärimusmuusikat, kuid nad ei pane kätt ette teistelegi muusikastiilidele. Nelja aasta jooksul on ansambel andnud juba üle 420 kontsert-esinemise, üles astunud nii mõnelgi tähtsamal ja suuremal pärimusmuusika festivalil ja üritusel. Lõõtsavägilased on esinenud nii Viljandi pärimusmuusika festivalil, Hiiu Folgil, Viru Folgil kui ka Viljandi Hansapäevadel koos Untsakatega. Ansambli liige Rasmus on võitnud üleriigilisel pärimusmuusika võistumängimisel Viljandis I koha lõõtspillide kategoorias ning 2015. aasta Võru lõõtspillide võistumängimisel noorte vanuseklassis I koha.

Samuti esinetakse üle kogu Eesti erinevates koolides seoses Eesti Kontserdi poolt korraldatavate koolikontsertidega, kus tutvustatakse lõõtspille ja lugusid pillimeestest. Seda kõike koos meie oma repertuaari kuuluvate laulude ja pillilugudega. Ansambliõpe käib kuulmise järgi. Nii näiteks on Rasmus kuulmise järgi „maha võtnud“ 1972.a Eesti Raadio poolt salvestatud üle-eestiliselt rahvapillimeeste võistumängult 2 lõõtspillilugu.
Ansambli repertuaari valib enamuses juhendaja Margus, kuid ka ansambli teised liikmed on lugusid pakkunud. Peaaegu iga mees on oma loo teinud, millest kahte saab kuulata ka meie 2015. aastal ilmunud plaadil. Esimesed pool aastat õppisimegi ainult pillilugusid. Nüüd on siht võetud suuresti laulude esitamise peale. Ansambli suurteks eeskujudeks on Tuulelõõtsutajad, Untsakad ja eriti Väikeste Lõõtspillide Ühing oma algusaegade kõlavärviga.

Andres Eelmaa - basskitarr, karmoška, eestlaul
Tobias Tae - lõõts, karmoška
Rasmus Kadaja - lõõts, karmoška, järellaul
Margus Põldsepp - lõõts, karmoška, eestlaul

www.lootsavagilased.ee 
www.facebook.com/lootsavagilased