Artistid/Programm

Estonian Voices

Estonian Voices on üks omanäolisemaid kooslusi Eesti vokaalmuusikas.
Ansambel viljeleb pop-jazzilikku muusikat, mille hulka kuulub töötlusi nii rahvalauludest, oma originaalloomingust kui ka tuntud hittidest. Kuigi koosseis on aja jooksul osaliselt vahetunud, on tänaseks välja kujunenud omavahel kokkusobituvad hääled Mikk Dede, Kadri Voorand, Rasmus Erismaa, Maria Väli, Aare Külama ja Mirjam Dede.

Kooseisu esikalbum "Ole hea" pälvis 2015. aastal tiitli Aasta Jazzalbum. 2016. aastal omistati Estonian Voicesele Aasta Jazzansambli tiitel. Tunnustuseks on olnud ka koostööd mitmete hinnatud koosseisude ja artistidega, teiste seas New York Voices ja Take 6.

Estonian Voicese esimene koosseis tuli kokku 2010. aastal Jazzkaare Jõulujazzi festivalile. Idee panna kokku täiesti uus kuuehäälne a capella laulev vokaalansambel sündis koostöös Tallinn 2011 meeskonna ja Eesti Jazzliiduga, kes Kultuuripealinna projekti raames kavatses tuua ühele Eesti jazz-pop vokaalansamblile maailma tipptasemel koostööpartneri, kelleks osutus legendaarse vokaalansambli M-Pact sopran ja arranžeerija Britt Quentin.
Kuna vastavas stiilis tegutsev vokaalansambel Eestis sel hetkel puudus, paluti jazzlauljal Kadri Voorandil panna kokku täiesti uus koosseis, kellele ka arranžeerida.

Suurem osa kuuiku lauljaid õpib või on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia.
Mikk Dede on paljude Eesti tippkooride tenor ja solist nii kooriga seonduvas kui ka eraldi ettevõtmistes, tegutseb selliste koosseisude juures nagu Vox Clamantis, Collegium Musicales ja mitmed teised.
Maria Väli tuli 2010. aastal Uno Naissoo nimelisel laulukonkursil laureaadiks. Jazzmuusika juurde jõudis Maria juba varases nooruses tänu oma õpetajale Tiit Paulusele.
Mirjam Dede on tuntust kogunud laulusaates Kaks Takti Ette ning on muusiku tegevuse kõrval ka aktiivne muusikaõpetaja laulustuudios Meero Muusik.
Rasmus Erismaa töötab Eesti Rahvusmeeskooris laulja ja koormeistrina ning on osalenud paljudes Eesti suuremates muusikali produktsioonides, nagu näiteks "Billy Elliot", "Shrek", "Romeo ja Julia" jpt.
Aare Külama on nõutud bass ka teisteski koosseisudes, nagu näiteks Vox Clamantis, ning tegutseb laulmise kõrval ka kontsertmeistrina. Ta on lõpetanud jazzpianisti eriala Viljandi Kultuuriakadeemias.
Ansambli enamiku arranžeeringute autoril Kadri Voorandil on välja tulnud kaks autorialbumit ja mitmeid teisi CD-plaate nii Eesti muusikutega kui ka rahvusvaheliste kollektiividega.

Kadri Voorand – alt
Mikk Dede – tenor
Mirjam Dede – sopran
Maria Väli – sopran
Rasmus Erismaa – bariton
Aare Külama – bass

www.estonianvoices.com