Artistid/Programm

Noorte Mandoliiniorkester

Sel varakevadel kutsusid mandoliiniõpetajad Jaanus Põlder (Kiviõli kunstidekool) ja Ilmar Kald (Tapa Muusika- ja Kunstikool) kokku üle-eestilise noorte mandoliiniorkestri, kuhu kuuluvad erinevate oskustega mängijad Hiiumaast Jõhvini ning Tallinnast Võruni. Meid kõiki ühendab armastus mandoliinimängu vastu! Orkestris lööb kaasa kogu Eesti mandoliinimängijate koorekiht, eesotsas Villu Talsi (J. Põlderi õpilane) ning Mando Trioga.
Esitame tantsumuusikat Eestist ja laiast maailmast. Kontserdil astuvad üles ka väiksemad koosseisud, kellel näpud juba pisut nobedamad. Meie eesmärk on propageerida mandoliinimängu noorte hulgas. Mis võiks olla innustavam, kui proovid ning koosmusitseerimine omaala proffidega.

Kontserti teises pooles liitub meiega veel ligemale sada mängijat. Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks kutsuti Joosep Sanga eestvõttel kokku mandoliinimängijad üle Eesti ning moodustati suur, üle saja liikmeline orkester. Koostöös Eesti Kontsertiga andsime neli kontserti Eesti suurimates saalides. Mängijad on järgmistest orkestritest: Eesti mandoliinide orkester (juhendaja Joonas Tuuling), orkester Saku mandoliinid (juhendaja Joosep Sang), Tapa mandoliiniorkester (juhendaja Ilmar Kald), Uhtna mandoliiniorkester (juhendaja Jaanus Põlder), mandoliinimängijad Moostest (juhendaja Raivo Sildoja) ning üksikpillimehed mujalt Eestist.