Artistid/Programm

Trad.Attack!

Trad.Attack!'i muusika viib rännakule müstilisse ja kirevasse Eesti loodusesse, traditsioonidesse, inimestesse, kus uus energia kohtub vanade juurtega.

Võttes aluseks pärimusmuusika, alustab bänd sahisevate salvestustega ammu kadunud külalaulikute häältest ning ehitab sinna ümber pulseerivad rütmistruktuurid. Tulemuseks on muljetavaldavalt suur kõlapilt 12-keelselt kitarrilt, trummidelt ja viledelt, toru- ja parmupillidelt.

Bändi liikmed kasvasid üles pärimusmuusika keskel ja enne Trad.Attack!'iga alustamist oli igaüks neist Eesti muusikamaastikul juba üle 15 aasta tegutsenud. Esialgu pidi nende tegevus olema lihtsalt enda lõbuks eksperimenteerimine. Esimene lugu “Kooreke” sai bändile üllatusena Eestis hitiks, misjärel on nad pälvinud 19 muusikaauhinda Eestis, avaldanud rahvusvahelist tunnustust leidnud debüütalbumi “AH!” ja tuuritanud 33 riigis Hiinast Kanadani, sealhulgas olulistel esitlusfestivalidel nagu WOMEX, Eurosonic ja Transmusicales.

Trad.Attack! on Eesti muusikamaastiku korralikult pea peale pööranud, tuues pärimusmuusika suurtele lavadele ja ehitades arhailiste kõlade ümber kaasaegse maailma. Sageli öeldakse, et see kolmeliikmeline bänd kõlab nii suurelt, justkui oleks laval palju rohkem inimesi. Edu üle endiselt pisut üllatunud, naudivad nad toimuvat. Mais ilmus bändi uus album “Kullakarva” ja käesoleval ajal esitlevad nad seda ülemaailmsel tuuril.

2017. aasta juunist 2018. aasta detsembrini tähistab Trad.Attack! tuuriga “All around Europe” Eesti EL eesistumist ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva. Tuuri raames annab bänd kontserdi igas Euroopa Liidu riigis.

Sandra Vabarna - puhkpillid
Jalmar Vabarna - keelpillid
Tõnu Tubli - löökpillid

www.tradattack.ee