Artistid/Programm

Zetod

Setomaa folk-rock-punt Zetod alustas loomingulist tegevust 2003. aastal. Ene Lukka-Jegikjani idee kutsuda kokku seto poiste bänd leidis Värska Kultuurikeskuse juhatajalt positiivset tuge ning Kristjan Priksi eestvedamisel alustas ansambel seto rahvalaulude arranžeerimisega. Idee panna noored seto poisid nende omakultuuri võtmes pop-rocki tegema oli toona põnevust tekitav ning on selle seltskonna tänaseks välja viinud menuni, mida ei ole saanud nautida ükski teine pärimusmuusikat arranžeeriv Eesti kooslus.

Zetod on noored nägusad poisid, kes mõjuvad „peavoolutajate“ kõrval tänu eriomasele kultuuritaustale eksootilisena. Lisaks lavaline šarm, järjest paranev pillikäsitsemisoskus ning maitsekad, nutikad ja vägised rahvalaulude-pillilugude „traadised“ seaded, mis tekitavad pärimusmuusika-võõramaski kuulajas põnevust ja äratundmist. Kindlasti on Zetod oma eeskujuga inspireeriv ning seega ülioluline pärimusmuusikale tähelepanu tõmbaja.

Zetod on tänaseks üllitanud viis albumit: „Lätsi vällä kaema“ (2005), „Lätsi tarrõ tagasi“ (2008), „Lätsi sanna“ (2010), "Lätsi kõrtsu" (2013) ja "Lätsi liina" tänavu kevadel. Tänu teisele plaadile kasvas ansambli populaarsus jõudsalt.

Zetod pärjati 2009. aasta Eesti Muusikaauhindade jagamisel „Aasta etno/folk artist“ tiitliga. 2010. aastal nomineeriti „Lätsi sanna“ „Aasta etno/folk albumiks“, "Lätsi kõrtsu" võitis selle auhinna 2014. aastal. Festivali Viru Folk ettepanekul pärjati Zetod Eesti Popmuusika Aastaauhindadel ehk Kuldsel Plaadil „Aasta ansambliks“. 2009. aastal Eesti Pärimusmuusika Keskuse ja Raadio 2 koostööl välja antud kaheksast Etnokulbist kogusid setorokkarid kuus, 2010. aastal ühe.

Ansambel on lavalaudu kulutanud kõikidel pärimusmuusika festivalidel Eestis (Viljandi, Võru, Hiiu, Märjamaa, Viru), samuti erinevatel rockmuusika festivalidel (Rabarock, Kapa Rock) ning Lätis, Leedus, Rootsis, Soomes, USAs, Prantsusmaal, Belgias, Poolas ja Venemaal.

Jalmar Vabarna – iistütlemine, kitarrid, karmoška
Matis Leima – killõ, viiul, karmoška
Artur Linnus – torrõ, akordion
Jaanus Viskar – torrõ, basskitarr
Martin Kütt – torrõ, trummid

www.zetod.ee