Artistid/Programm

Cätlin Mägi

 

Juba pikki aastaid on pärimusmuusik ja parmupillientusiast Cätlin Mägi tegelenud muusika abil maailma parandamisega. Nüüd on tal uus plaan! Kasutades oma kollektsioonis leiduva poolesaja parmupilli helisid, laseb Cätlin kõigi rõõmuks neil oma uuel plaadil kõlada.

Sooloplaadil “Mu pill parmupill” kõlab pärimusmuusika. Ega need ole ühe pilliga mängitud lood, kuulda saab justkui tervet parmupilliorkestrit, kuna virtuoos esitab repertuaari, mis nõuab korraga mitme parmupilli osavat käsitsemist. Selline lähenemine on paljudele uudne ja muudab selle pealtnäha monotoonse instrumendi muusika ka plaadilt kuulates nüansirikkaks ja mitmekesiseks. Erinevate parmupillide harmooniale lisavad pinget luuperid ning efektiplokkide rägastik. Lugude instrumentaalpartiisid täiendab Cätlini vokaal, mis lisab veel ühe kihi niigi rikkasse helipilti, moodustades nauditava terviku, mis on ühtmoodi köitev nii albumilt kuulates kui elavas esituses.

——————————————

Mart Juur: “See on suurepärane plaat, see kõlab nagu AC/DC, aga hoopis teravama rifiga, ikka suurepärane asi on see!” (Rahva oma kaitse, 13. veebruar 2018)

——————————————

Koit Raudsepp: “Cätlin on teinud sellised huugid, gruuvid ja luubid, et asi on ühest küljest väga etno, teisest küljest päris elektroonika ja kolmandast küljest kõvasti kiiksu ja kaarega üle võlli! "Mu pill parmupill" on parmupillimaailma uute lehekülgede keeramine ja see pisikene veider instrument, mida Cätlinil, nagu ma olen aru saanud, on vähemalt üks kohvritäis ja see kohver pole mitte väike, saab siin LP-l täiesti uue hingamise. Ta mängibki neid mitmeid ja mängib vägagi innovatiivselt! Ma julgen väita, et kohe uuelaadselt!” (R2 12. veebruar 2018)

Cätlin Mägi - parmupillid

www.catlin.ee