Artistid/Programm

Voorand/ Koikson/ Sooäär/ Daniel (Tormis Quartet) ja tütarlastekoor Ellerhein

Kvartett Voorand/Koikson/Sooäär/Daniel ja tütarlastekoor Ellerhein kohtusid esmakordselt laval Tel Avivis MustonenFesti raames käesoleva aasta veebruaris. Kuna kontsert õnnestus ootamatult hästi, on hea meel seda kava esitada ka Viljandi pärimusmuusika festivali publikule. Õnneks leidus Tel Avivis publiku hulgas inimene, kes filmis kontserti osaliselt ning kaks lugu sellest on nähtavad ka Youtube'is.

Kadri Voorand ja Jaak Sooäär on aktiivsete koorilauljatena juba noorest east fännanud Veljo Tormise helikeelt ning arutanud maestroga, et tema loomingut võiks esitada ka jazzi-improvisatsioonilises keskkonnas. Mõte sai teoks Jazzkaare eestvõtmisel seoses Tormise 85. juubeli tähistamisega, kui Sügisjazzi hooaja avas kontsert "Kummardus Veljo Tormisele". Selleks puhuks ühinesid Voorandi ja Sooäärega Liisi Koikson ja Paul Daniel ning kuna uue projekti debüüt õnnestus väga hästi, otsustati koos ansambli tegemist jätkata. Käesoleva aasta aprillis ilmus kvartetil album "Tormisele". Tänaseks on kvartett esinenud Soomes, Suurbritannias, Saksamaal ja Eesti peamistel folgi- ja jazzfestivalidel ning pälvinud Etnokulbi kui 2016. aasta parim uustulnuk pärimusmuusikamaastikul.

Tütarlastekoori Ellerhein (Tallinna Huvikeskus Kullo) asutas 1951. aastal professor Heino Kaljuste (1925-1989). Aastatel 1970-2012 oli koori dirigent Tiia-Ester Loitme, alates aastast 2012 Ingrid Kõrvits. Koormeister ja solfedžoõpetaja on Ülle Sander, vokaalpedagoogid Vilja Sliževski ja Egle Veltmann ning kontsertmeister Kadri Toomoja.

Viimase kümne aasta jooksul on erinevad koorifestivalid ja –konkursid viinud koori Kanadasse, Jaapanisse, Austriasse, Hispaaniasse, Andorrasse, Küprosele, Ungarisse, Itaaliasse, Iisraeli, USAsse ja Saksamaale. Pälvitud on arvukalt auhinnalisi kohti, kolmel konkursil ka Grand Prix.

2017. aastal osales koor rahvusvahelisel koorikonkursil Tallinn 2017, kus saavutas kaks esikohta – nais- ja meeskooride ning rahvamuusika kategooriates ning osales kuue koori seas ka grand prix´ voorus. Juuli alguses oli koor kutsutud festivalile Kissinger Sommer Saksamaal. Koostöös Bremeni Saksa kammerfilharmoonikutega (dirigent Paavo Järvi) esitati ja salvestati Felix Mendelssohn Bartholdy “Suveöö unenägu”. Juulis 2017 esineti 11. ülemaailmsel koorimuusika sümpoosionil Hispaanias Barcelonas. Koostöös NO99 teatri, Berliini kontserdimaja sümfooniaorkestri, lavastajate Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo ning dirigent Olari Eltsiga osaleti kolmel kontsert-etendusel “Pööriöö uni” Berliini kontserdimajas.

Kadri Voorand - laul
Liisi Koikson - laul
Jaak Sooäär - kitarr
Paul Daniel - kitarr
dirigent Ingrid Kõrvits

www.facebook.com/VoorandKoiksonSooaarDaniel 
www.ellerhein.ee