Artistid/Programm

Estonian Voices

Estonian Voices on üks omanäolisemaid kooslusi eesti vokaalmuusikas.

Ansambel viljeleb pop-jazzilikku muusikat, mille hulka kuulub töötlusi nii rahvalauludest, originaalloomingust kui ka tuntud hittidest. Kuigi koosseis on aja jooksul osaliselt vahetunud, on tänaseks välja kujunenud omavahel kokku sobituvad hääled.

Idee panna kokku täiesti uus kuuehäälne a capella laulev vokaalansambel sündis Tallinn 2011 meeskonna ja Eesti Jazzliidu koostöös, kes Kultuuripealinna projekti raames kavatses tuua ühele Eesti pop-jazz vokaalansamblile maailma tipptasemel koostööpartneri, kelleks osutus legendaarse vokaalansambli M-Pact sopran ja arranžeerija Britt Quentin. Kuna vastavas stiilis tegutsev vokaalansambel Eestis toona puudus, paluti jazzlaulja Kadri Voorandil panna kokku täiesti uus koosseis.

Suurem osa kuuiku lauljaid õpib või on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Mikk Dede on paljude Eesti tippkooride tenor ja solist, tegutseb muuhulgas selliste koosseisude juures nagu Vox Clamantis, Collegium Musicales. Maria Väli jõudis jazzmuusika juurde varases nooruses tänu oma õpetajale Tiit Paulusele. Ta tuli 2010. aastal Uno Naissoo nimelise laulukonkursi laureaadiks. Mirjam Dede on tuntust kogunud laulusaates „Kaks takti ette“ ta on muusiku tegevuse kõrval ka aktiivne muusikaõpetaja laulustuudios Meero Muusik. Rasmus Erismaa töötab Eesti Rahvusmeeskooris laulja ja koormeistrina ning on osalenud paljudes Eesti suuremates muusikaliproduktsioonides, sh "Billy Elliot", "Shrek", "Romeo ja Julia". Aare Külama on lõpetanud jazzpianisti eriala Viljandi Kultuuriakadeemias, ta on nõutud bass ka teistes koosseisudes nagu Vox Clamantis. Aare tegutseb laulmise kõrval ka kontsertmeistrina. Ansambli enamiku arranžeeringute autorilt Kadri Voorandilt on ilmunud kaks autorialbumit ja mitmeid CD-plaate koostöös nii Eesti muusikute kui rahvusvaheliste kollektiividega.

Koosseisu esikalbum "Ole hea" pälvis 2015. aastal tiitli Aasta Jazzalbum, 2016. aastal omistati Estonian Voicesele Aasta Jazzansambli tiitel. Tunnustuseks on olnud ka koostöö mitmete hinnatud koosseisude ja artistidega, teiste seas New York Voices ja Take 6.

Kadri Voorand – alt
Mikk Dede – tenor
Mirjam Dede – sopran
Maria Väli – sopran
Rasmus Erismaa – bariton
Aare Külama – bass

www.estonianvoices.com