Artistid/Programm

Duo Malva & Priks

Duo Malva & Priks on eksperimentaalne ansambel, “muskliga eesti folk”, nagu kirjeldab Baltic Music News. Dani Heyvaert: „Nende akordion, laul ja rütmipillid loovad kõla, mis ilmaski ei seostuks ainult kahe muusikuga. Mõningate elektrooniliste vidinate abil hakkab akordion kärisema otsekui hard rock'i kitarr või ruumiliselt kõlama nagu tiibklaver. See aitab rõhutada jõulist gruuvi, mis on duole ilmseks firmamärgiks.” (Rootstime)

Aimar Ventsel: „On kerge öelda, et “Mässiv” on viimaste aastate innovatiivseim, põnevaim ja üllatusterohkeim muusikateos selsinasel Maarjamaal. Duo Malva & Priks sünteesib helisid ja katsetab mitmesuguste efektidega ning tulemuseks on plaat, mis on täis metalseid kõlasid, tempokat rütmi ning kuulmekäigus vonklevaid kajasid. Duo hästikomponeeritud, tihedad ja läbi elektroonika lastud lood on parim, mis siiani on Eestis moodsa folgi rindel sündinud ning paistab, et helilise värskuse, ajakohasuse ning uudsuse poolest pole ka ühestki muust žanrist praegu meie vabariigis midagi kõrvale panna.” (KesKus) 

Olgu tegemist vanade regilaulude, torupillilugude või uue folgiga – duo helikeeles kohtuvad isikupära ja võimsus minimalismi ning lihtsusega. 2017. aastal ilmus EP “Mässiv”.

Kulno Malva – akordion, torupill, laul
Kristjan Priks – löökpillid, laul

www.malvapriks.com