Artistid/Programm

Juhan Uppin

Juhan Uppin on Eesti mitmekülgseim lõõtspillimängija, kelle muusika on ühelt poolt juurtega sügaval traditsioonis, teiselt poolt hõljub piire kombates moodsas maailmas.

Lõõtsamänguga alustades arendas Juhan Uppin iseõppijana välja oma isikupärase ja uudse mängustiili, millest hiljem paljud mängijad eeskuju on võtnud. Uppin valdab meisterlikult 20. sajandi suurima lõõtsamehe Karl Kikase mängustiili ning on seda endale iseloomulikult täiustanud ja oma mängustiiliga kokku sulatanud. Juhanit iseloomustab muusikuna peen stiilitaju, varieerimisoskus, nüansirikas mängutehnika ja hingestatud mäng.

Teine vanameister, kelle mantlipärijaks Uppinit samuti pidada võib, on Järvselja kandi päkarauakandle meister ja mängija Aksel Tähnas. Oma soolokontsertidel tutvustab Uppin meelsasti ka seda erilist ja maailmas ainulaadset kannelt ning näitab, et selle mängustiil ei erine lõõtspillist sugugi palju.

Juhan Uppin esitleb festivalil ka oma värsket lõõtspillimuusika sooloalbumit "Pikk lugu", mis, nagu nimigi ütleb, kajastab üsna pikka perioodi Uppini muusikuteest ning kajastab ilmekalt lõõtspillimängija mitmekülgsust ning traditsioonil põhinevat kaasaegsust.