Artistid/Programm

Noorte Mandoliiniorkester

Sel varakevadel kutsusid mandoliiniõpetajad Jaanus Põlder (Kiviõli kunstide kool) ja Ilmar Kald (Tapa muusika- ja kunstikool) kokku üle-eestilise noorte mandoliiniorkestri, kuhu kuuluvad erinevate oskustega mängijad Hiiumaast Jõhvini ning Tallinnast Võruni. Kõiki ühendab armastus mandoliinimängu vastu. Orkestris lööb kaasa kogu Eesti mandoliinimängijate koorekiht, eesotsas Villu Talsi (J. Põlderi õpilane) ning MandoTrioga.

Esitatakse tantsumuusikat Eestist ja laiast maailmast. Kontserdil astuvad üles ka väiksemad koosseisud, kellel näpud juba pisut nobedamad. Tegijate eesmärk on propageerida mandoliinimängu noorte hulgas. Mis võiks olla innustavam, kui proovid ning koosmusitseerimine oma ala proffidega.

Kontserdi teises pooles liitub orkestriga ligemale sada mängijat. Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks kutsuti Joosep Sanga eestvõttel kokku mandoliinimängijad üle Eesti ning moodustati suur, üle sajaliikmeline orkester. Koostöös Eesti Kontsertiga anti neli kontserti Eesti suurimates saalides. Mängijad on järgmistest orkestritest: Eesti mandoliinide orkester (juhendaja Joonas Tuuling), orkester Saku mandoliinid (juhendaja Joosep Sang), Tapa mandoliiniorkester (juhendaja Ilmar Kald), Uhtna mandoliiniorkester (juhendaja Jaanus Põlder), mandoliinimängijad Moostest (juhendaja Raivo Sildoja) ning üksikpillimehed mujalt Eestist.